Prostory a pronájmy

Zázemí se v současné době nachází na dvou adresách. Přízemí a první patro vily na Muchově ulici č.p. 33 disponuje třemi terapeutickými místnostmi, které poskytují zázemí pro poskytování individuální, párové či rodinné terapie. Největší z místností lze využít také pro malé skupiny do deseti lidí. Víceúčelový sál na Václavské č.p. 12a slouží zejména k pořádání workshopů, terapeutických skupin, seminářů a mimo exponované hodiny také pro poskytování psychoterapie. Sál je specifický svým industriálním geniem loci a dodává akcím v Zázemí osobitou estetiku.

Terapeutické místnosti v Zázemí

Zázemí funguje především jako sdílené terapeutické centrum, které poskytuje kolegiální podporu a společné intervize. Naše prostory nabízíme k dlouhodobému pronájmu za účelem poskytování psychoterapie. Pro bližší informace o cenách a dostupnosti prostorů nás prosím kontaktujte. 

Muchova - přízemí
Muchova - velká
Muchova - malá
Václavská

Všechny čtyři místnosti jsou plně vybaveny s důrazem na estetiku, jednoduchost a dostatek zeleně. Součástí zázemí jsou také kuchyňské kouty, toalety a na Muchově také čekárna. Terminály SumUp umožňují psychoterapeutům přijímat platby kartou.

S výjimkou malé místnosti na Muchově pojmou všechny terapeutovny páry či rodiny. V přízemní a velké místnosti na Muchově lze také pořádat menší skupiny (např. supervizní či intervizní) do deseti osob. Václavská je vybavena i pro skupiny běžné velikosti, v kruhovém uspořádání pojme až dvacet osob.

Muchova 33 - fotogalerie

Václavská 12a - fotogalerie

Skupinové pronájmy víceúčelového sálu


V Zázemí je možné pořádat jednorázové i pravidelné akce. Hodí se pro kurzy, workshopy, individuální konzultace, firemní či komunitní akce, komorní divadelní představení či koncerty. 

Hlavní místnost má velikost 55 m², s možností variabilního uspořádání. K dispozici je flipchart, dataprojektor, kuchyňský koutek, základní nádobí, dvě toalety a sprcha. Nachází se na adrese Václavská 12a, poblíž Mendlova náměstí. Prostor je částečně bezbariérový.


V Zázemí především uvítáme akce, které se týkají psychoterapie či osobnostního rozvoje. U takových nabízíme i pomoc s propagací a záštitu našeho centra, pokud o ni budete mít zájem. Prostor nabízí příjemné prostředí a při divadelním (přednáškovém) uspořádání je schopen pojmout až 30 osob. Střed místnosti lze také nechat volný pro realizaci pohybových workshopů, cvičení a podobně, stoly lze rozložit aby nepřekážely. Místnost je vybavena kobercem, který lze pro tento typ akcí využívat. Ve fotogalerii výše si můžete prohlédnout různé možnosti uspořádání interiéru.

Vítány jsou ale i jakékoli jiné akce, pro které vám prostory přijdou inspirativní. Pokud však nesouvisejí s programovou náplní centra, nabízíme pouze pronájem, případná propagace akce je na vás.

Pro všechny typy akcí vám prostor připravíme podle vašich představ, možnosti uspořádání jsou níže na stránce. Budete-li mít zájem, rádi vám také pomůžeme zajistit občerstvení a nápoje.

Ceny za pronájem prostoru

Ke tvorbě cen se snažíme přistupovat individuálně dle typu akce, délky, pravidelnosti a produkčních nároků akce.

Terapeutické skupiny, semináře,

kurzy, workshopy, přednášky atp.

400-500 Kč / hod*

Víkendové akce (sobota + neděle)

cena za jeden celý den (8 a více hodin)

3200 - 4000 Kč

*Minimální doba pronájmu je dvě hodiny. Koberec je možné využít za příplatek 50 Kč/hod.
**Jedná se o konečnou částku, nejsme plátci DPH. Dataprojektor a flipchart jsou v ceně pronájmu zahrnuty. Ceny zahrnují také dobu na přípravu akce a její sklizení (30 minut před akcí a 30 minut po akci).

Pro smysluplné projekty

U akcí, které dávají smysl vám i nám jsme ochotni nabídnout volnou kapacitu za sníženou až symbolickou cenu, napište nám své představy. Podmínkou je neziskovost akce a/nebo její přesah.

Poptávky pište na jsme@zazemi.org nebo vyplňte kontaktní formulář:

Storno podmínky: Při zrušení rezervace do 30 dní před konáním akce bez storno poplatku. Při zrušení rezervace 30-8 dní před konáním akce je storno poplatek 50 % ceny pronájmu. Při zrušení rezervace 7 a méně dní před konáním akce je storno poplatek 100 % ceny pronájmu.

Historie prostoru na Václavské

Zázemí sídlí na adrese Václavská 12a, tedy kousek od Mendlova náměstí. Pěší vzdálenost do centra je 15 minut pohodové chůze, na Hlavní nádráží jsou to tři zastávky tramvají (linky 1 a 2). Najdete nás ve vnitrobloku pavlačového domu z 19. století v objektu bývalé Kupčíkovy Starobrněnské mlékárny.

Prostor má výjimečný genius loci a dokáže pořádáným akcím dodat charizma. Tradici prostoru v současné podobě pod značkou Naživo nastartovala Barbara Ernest, která jej provozovala v letech 2017 a 2018. Autory promo fotografií jsou Daňkovi.

Zázemí pak v těchto prostorách působí dodnes. V roce 2021 jsme otevřeli první terapeutickou místnost na Muchově 33. O dva roky později jsme rekonstruovali další dvě terapeutické místnosti, čekárnu a kuchyňku pro klienty.