About Zázemí:

Zázemí is a center for therapy. We wish it to be a place where people come for personal and professional growth and where they feel good. We wish Zázemí to be a place where people find support for their work, freedom for self-expression, and joy from meeting others.

The core activities are connected to psychotherapy. We organize personal development courses and self-experiential groups, seminars and workshops for professionals in the field. We also create space for other people to hold their courses, seminars, provide psychotherapy, all in nice and professional environment.

We think of Zázemí as a skill-oriented hub, a place for community meetings, a space where it is natural to care for mental well being, slow down, share, or just be.

Our Team:

Petra Marie Andrášik

Lektorka, právnička a koordinátorka Zázemí

Tomáš Andrášik

Psychoterapeut a lektor

Veronika Nýdrlová

Psychoterapeutka, lektorka, 
a Playback divadelnice

Our Venue:

You can find us at Václavská 12a, Brno, near Mendlovo Náměstí (Mendel Square). We use the venue for our own activities and we also rent it for workshops, courses, seminars, chamber performances and other gatherings. For detailed info click on one of the photographs.   

Contact us:

jsme@zazemi.org

A jsme tady pro vás. Budeme rádi, když na nás budete obracet s vašimi dotazy, postřehy či zážitky. Váháte-li, zda je nějaký z kurzů pro vás to pravé nebo jestli si budete rozumět s některým z terapeutů, napište a domluvte si nezávaznou konzultaci. Pokud si přejete dostávat pravidelně informace o naší činnosti a akcích, které pořádáme, vyplňte prosím svůj email níže a klikněte na Odeslat.

...and we are here for you. We will be pleased to answer your questions, hear your opinions, and experiences. If you still hesitate whether you are interested in our courses or psychotherapy, please contact us for a free consultancy. If you wish to receive regular information (in the form of a newsletter) about the activities and events we organize, please type you email below and click "Send"  


Zázemí - terapeutické centrum, z. s.

Václavská 12a, Brno, 603 00

Bank account:
2601445127/2010 (FIO Banka)

We are not a healthcare institution - i.e. our services are not covered by health insurance.

Naše projekty:

Gestalt theatre je expresivní a holistický přístup k terapeutické a osobnostně rozvojové práci. Spojuje v sobě principy Gestalt psychoterapie a dramaterapie. Vede k rozšíření uvědomění, hlubšímu porozumění sobě i druhým, pochopení potřeb, propracování emocí a vnitřních i interpersonálních konfliktů. Jako nástroje využívá divadelní techniky, především improvizaci a rolové hry, hudbu, pohyb, tanec či relaxační techniky. Gestalt Theatre v ČR rozvíjíme, organizujeme workshopy, semináře a dlouhodobé sebezkušenostní skupiny. 

V playback divadle se sesedáme do pomyslného kruhu a sdílíme své příběhy, či nasloucháme příběhům druhých. Dozvídáme se tím něco o sobě, o společenství lidí kolem nás, o světě. Cílem playback divadla je propojení lidí, kteří sdílí společnou zkušenost a společný prostor. To se děje nejen vyprávěním příběhů, ale také jejich následným ztvárněním v improvizaci herecké skupiny. Příběhy jsou tu doslova divadlem hrány zpět (PLAYed BACK).

Členství v organizacích:

Jako organizační člen České asociace pro psychoterapii vyjadřujeme, že se hlásíme k odborným i etickým standardům ČAP. Podporujeme myšlenku, že psychoterapie je svébytná profese a její výkon je nezávislým a svobodným povoláním.

Naši přátelé:

Lize otevřených mužů vytváříme brněnské zázemí. V našem terapeutickém centru probíhá kurz Mužská cesta a další semináře. V mezičase je organizace podobného typu jako Zázemí, která působí ve Zlíně a Uherském hradišti. Meetina se věnuje se osvětové činnosti v oblasti duševního zdraví a vytváří prostor pro práci začínajícím psychoterapeutům.