Prostory a pronájem

Prostor v současné době využíváme ke dvěma účelům. Tím prvním jsou aktivity související s terapeutickým centrem. Konají se zde naše workshopy, skupiny, semináře a terapeutická sezení. Protože se jedná o krásné a specifické místo, nabízíme volné kapacity k pronájmu. 

V Zázemí je možné pořádat jednorázové i pravidelné akce. Hodí se pro kurzy, workshopy, individuální konzultace, firemní či komunitní akce, komorní divadelní představení či koncerty. 

Hlavní místnost má velikost 55 m², s možností variabilního uspořádání. K dispozici je flipchart, dataprojektor, kuchyňský koutek, základní nádobí, dvě toalety a sprcha. Nachází se na adrese Václavská 12a, poblíž Mendlova náměstí. Prostor je částečně bezbariérový.


V Zázemí především uvítáme akce, které se týkají psychoterapie či osobnostního rozvoje. U takových nabízíme i pomoc s propagací a záštitu našeho centra, pokud o ni budete mít zájem.

Vítány jsou ale i jakékoli jiné akce, pro které vám prostory přijdou inspirativní. Pokud však nesouvisejí s programovou náplní centra, nabízíme pouze pronájem, případná propagace akce je na vás.

Pro všechny typy akcí vám prostor připravíme podle vašich představ, možnosti uspořádání jsou níže na stránce. Budete-li mít zájem, rádi vám také pomůžeme zajistit občerstvení a nápoje.

Možnosti uspořádání interiéru

 šité na míru vaší akci

Ve fotogalerii si můžete prohlédnout různé možnosti uspořádání interiéru. Prostor nabízí příjemné prostředí pro individuální setkání, menší skupiny a při divadelním (přednáškovém) uspořádání je schopen pojmout až 30 osob. Střed místnosti lze také nechat volný pro realizaci pohybových workshopů, cvičení a podobně, stoly lze rozložit aby nepřekážely. Místnost je vybavena kobercem, který lze pro tento typ akcí využívat.

Ceny za pronájem prostoru

Ke tvorbě cen se snažíme přistupovat individuálně dle typu akce, délky, pravidelnosti a produkčních nároků akce.

Terapeutické skupiny, semináře,

kurzy, workshopy, přednášky atp.

300 - 400 Kč / hod*

Večerní pronájmy (max. 4 hod)

Představení, koncerty apod.

1200 - 1600 Kč / večer

Firemní a komerční akce

Půldenní (max. 4 hod) / celodenní pronájem

1800 Kč / půlden**

3500 Kč / celý den

Víkendové akce (sobota + neděle)

4000 - 5000 Kč

*Minimální doba pronájmu je dvě hodiny. Koberec je možné využít za příplatek 50 Kč/hod.
**Jedná se o konečnou částku, nejsme plátci DPH. Dataprojektor a flipchart jsou v ceně pronájmu zahrnuty.

Volné rezidence


pro psychoterapeuty

Část kapacit Zázemí chceme věnovat psychoterapeutům, kteří hledají příjemné místo pro svou praxi. V době, kdy prostory nebudou využívány ke skupinovým akcím, budou k dispozici za symbolický příspěvěk pro psychoterapeuty k realizaci individuálních, párových či rodinných terapií. Časy volných rezidencí se dozvíte s dostatečným předstihem.

pro smysluplné projekty

 U akcí, které dávají smysl vám i nám jsme ochotni nabídnout volnou kapacitu za sníženou až symbolickou cenu, napište nám své představy. Podmínkou je neziskovost akce a/nebo její přesah. 

Poptávky pište na jsme@zazemi.org nebo vyplňte kontaktní formulář:

Historie prostoru

Zázemí sídlí na adrese Václavská 12a, tedy kousek od Mendlova náměstí. Pěší vzdálenost do centra je 15 minut pohodové chůze, na Hlavní nádráží jsou to tři zastávky tramvají (linky 1 a 2). Najdete nás ve vnitrobloku pavlačového domu z 19. století v objektu bývalé Kupčíkovy Starobrněnské mlékárny.

Prostor má výjimečný genius loci a dokáže pořádáným akcím dodat charizma. Tradici prostoru v současné podobě pod značkou Naživo nastartovala Barbara Ernest, která jej provozovala v letech 2017 a 2018. Autory promo fotografií jsou Daňkovi.